Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 13060

Beata Szydło odmówiła spotkania ws. przyszłości kopalni Krupiński

Podczas marcowej sesji radni powiatowi jednogłośnie przyjęli wniosek o zaproszeniu na spotkanie w sprawie kopalni "Krupiński" premier Beaty Szydło oraz prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Niestety, premier nie spotka się z samorządowcami i stroną społeczną osobiście.

Beata Szydło
Beata Szydło była w Pszczynie przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku · fot. Andrzej Grynpeter


Samorządowcy i mieszkańcy z powiatu pszczyńskiego nie przestają walczyć o "Krupińskiego". Podczas marcowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, jednogłośnie przyjęto wniosek o zaproszeniu premier Beaty Szydło oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego na rozmowy dot. możliwości dalszego funkcjonowania KWK "Krupiński".

- Uważam, że to bardzo ważna rzecz, aby dotrzeć do osób decyzyjnych w momencie, kiedy przekazuje się do Spółki Restrukturyzacji Kopalń zakład o jednym z najwyższych stopni technologicznego zaawansowania w górnictwie. Bez konsultacji z kimkolwiek - mówił podczas sesji starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Zaproszenie zostało wysłane już następnego dnia (30 marca). Jak czytamy w zaproszeniu: "podczas spotkania samorządowcy i mieszkańcy z ziemi pszczyńskiej, pracownicy "Krupińskiego", a także eksperci z branży górniczej będą przedstawiać merytoryczne oraz logiczne argumenty, opowiadające się za utrzymaniem działalności wydobywczej suszeckiej kopalni, a jednocześnie przedstawią opinie i ekspertyzy diametralnie różniące się od przekazywanych przez Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej".

Krupiński Suszec, kopalnia JSW, węgiel, górnictwo
Kopalnia Krupiński w Suszcu · fot. JSW SA


W treści przedstawiono także obawy społeczeństwa oraz liczne, negatywne skutki, jakie może przynieść zamknięcie kopalni "Krupiński". Z uwagi na istotę problemu termin spotkania pozostawiono do wyznaczenia przez adresatów.

Niestety, jak można wywnioskować z przesłanej właśnie odpowiedzi, premier nie przyjedzie na spotkanie z samorządowcami i stroną społeczną osobiście. Zaproszenie radnych zostało bowiem przekazane Ministrowi Energii, Krzysztofowi Tchórzewskiemu z adnotacją o "rozważeniu udziału przedstawicieli strony rządowej w spotkaniu organizowanym przez zainteresowanych oraz udzielenie odpowiedzi, z kopią do wiadomości Prezesa Rady Ministrów".

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński w Pszczynie w przeszłości już bywał, ale na zaproszenie radnych powiatowych nie odpowiedział. · fot. Andrzej Grynpeter


Podobne zaproszenie na wniosek radnych zostało wysłane również do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Do dnia publikacji materiału (25.04) z biura PiS nie wpłynęła żadna odpowiedź.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.