pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2005
  • wyświetleń: 1649

Ciepło tańsze niż z PIK-u

Biegły sądowy wydał opinię uzupełniającą w sprawie zbudowanej przez Wspólnotę Mieszkaniową kotłowni w bloku przy ul. Korfantego w Pszczynie. Jak wynika z tej ekspertyzy, ciepło z nowej kotłowni jest tańsze niż to produkowane przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej.

Już ponad rok toczy się proces wytoczony przez gminę Pszczyna Wspólnocie Mieszkaniowej z ul. Korfantego 19-35. Jak pamiętamy, mieszkańcy sami wybudowali sobie kotłownię, by zaoszczędzić na cieple. Kupili odpowiednie urządzenia, wzięli kredyt. Obliczyli, że będą mieć tańsze własne ciepło niż to, które oferuje im z miejskiej kotłowni PIK. Jak postanowili, tak zrobili - własnymi siłami, z własnymi pomysłami i pieniędzmi.

Gmina wytoczyła im jednak proces sądowy, uznawszy, że został naruszony jej interes majątkowy. Proces trwa. Powołany został biegły sądowy mający zbadać, czy inwestycja Wspólnoty jest ekonomicznie uzasadniona. Już w pierwszej opinii (szczegółowo omawialiśmy ją w "Echu" nr 14) biegły ocenił m.in., że kotłownia Wspólnoty jest "ekologiczna, o bardzo wysokiej sprawności". Jak relacjonował nam przedstawiciel Wspólnoty, gmina poprosiła o sporządzenie uzupełnienia opinii o dokładne wyliczenia, czy faktycznie ciepło z blokowej kotłowni jest tańsze od tego z ciepłowni PIK-u. Było spotkanie w ratuszu z udziałem stron i biegłego. Przedstawiciele ratusza nie zgodzili się jednak, by dziennikarze przysłuchiwali się temu, co strony mają do powiedzenia.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu gazety Echo.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.