Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 11478

23-latek pod dyskoteką uszkodził BMW, potem szarpał się z policją

Nie zawsze widok mundurowych jest mile widziany. Zdarza się często, że policjanci muszą zmierzyć się z nieprzyjemnymi dla nich sytuacjami. Agresja, wulgaryzmy i groźby to najczęstsze metody stosowane wobec nich przez pijanych sprawców. Należy jednak pamiętać, że przepisy kodeksu karnego chronią funkcjonariuszy podczas ich codziennej służby i takie incydenty, jak naruszenie ich nietykalności lub znieważenie, każdorazowo rodzą konsekwencje prawne.

Przekonał się o tym ostatnio 23-letni bielszczanin, który w świąteczny poniedziałek postanowił zabawić się na dyskotece w Jankowicach. Początkowo swoje frustracje rozładował na zaparkowanym przy lokalu BMW X4, a następnie na policjantach.

Z relacji świadków wynikało, że młodzieniec bez opamiętania kopał w karoserię samochodu, co skutkowało licznymi wgnieceniami blachy i porysowaniem lakieru. Jego agresja wzmogła się na widok wezwanego na miejsce policyjnego patrolu. Swoją niechęć do mundurowych mężczyzna zaznaczył m.in. zaciśniętymi pięściami. W trakcie legitymowania nie reagował na wezwania policjantów i zwracał się do nich wulgarnym słownictwem. Dodatkowo uderzał, kopał oraz szarpał za umundurowanie służbowe. Zachowywał się agresywnie na miejscu interwencji, w radiowozie, a także w komendzie.

Był nietrzeźwy. Wyniki badań wskazały u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia drogiego samochodu i naruszenia nietykalności interweniujących funkcjonariuszy.

Młodzieniec przyznał się do popełnienia tych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Swoje zachowanie tłumaczył nadmierną ilością wypitego tego dnia alkoholu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.