Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2017
  • 12 maja 2017
  • wyświetleń: 6482

[ZDJĘCIA] Konferencja pt. "Czytamy?" z udziałem bibliotekarzy

11 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyła się konferencja pt. "Czytamy?". Bibliotekarze i nauczyciele z całego powiatu dyskutowali m.in. o korzyściach płynących z czytania i sposobach zainteresowania czytelnictwem.

Konferencja pt. "Czytamy?" - 11.05.2017 · fot. Powiat


- Czytelnictwo w Polsce nie rozwija się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Naszą rolą jako osób zajmujących się edukacją, szeroko rozumianą sferą kultury, czy nas jako samorządowców jest, żeby to czytelnictwo nieustannie promować i stwarzać warunki dla jego rozwoju. To, co jest najważniejsze, ale też najtrudniejsze, to kreowanie potrzeby czytania wśród dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych - mówił otwierając spotkanie Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Podczas konferencji uczestnicy mogli m.in. posłuchać wykładu dr Marka Kaczmarzyka z Uniwersytetu Śląskiego, który mówił o neurodydaktycznym aspekcie procesu czytania oraz polonistki Weroniki Zawiszy-Grzanki, która mówiła m.in. o korzyściach płynących z czytania.

czytamy?
fot. Powiat


Jak podkreślała Weronika Zawisza-Grzanka, 70 mln Europejczyków nie ma wystarczających umiejętności pisania i czytania, a w Polsce aż 19% dorosłych przyznaje, że słabo czyta i pisze. - Prowadzi to do bardzo poważnych konsekwencji, jak wystąpienie ryzyka bezrobocia, ubóstwa czy wykluczenia społecznego - mówiła Zawisza-Grzanka.

Organizatorem konferencji były Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy oraz burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.