Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 18301

Policjanci i strażnicy wyciągnęli z rzeki Pszczynki mężczyznę na wózku

Dzielnicowi z Pszczyny, wspólnie ze strażnikami miejskimi, uratowali poruszającego się na wózku inwalidzkim mężczyznę, który wpadł do rzeki. Nie zwlekali i weszli do wody, ponieważ leżący w niej 54-latek tracił już powoli świadomość i był bardzo wyziębiony. Jak się okazało, stracił równowagę, kiedy nadto podjechał do skarpy.

Informację o tym niecodziennym zdarzeniu dyżurny pszczyńskiej straży miejskiej odebrał w środę około godziny 16.00. Wynikało z niej, że w parku, w okolicach skansenu, wpadł do Pszczynki mężczyzna na wózku inwalidzkim. Straż miejska niezwłocznie powiadomiła pozostałe służby mundurowe, w tym straż pożarną i policję. Szczęśliwie w pobliżu znajdowali się dzielnicowi.

Widząc co się dzieje, natychmiast weszli do rzeki. Mężczyzna był cały zanurzony w wodzie i coraz trudniej było z nim nawiązać kontakt. Zadanie dla dzielnicowych nie było łatwe, ponieważ ubrania, które miał na sobie, były już bardzo nasiąknięte, on sam nie był w stanie za wiele pomóc, a dodatkowo niemały problem stanowiła jego waga. Ostatecznie, wspólnymi siłami dzielnicowi zdołali go wyciągnąć na brzeg. Tam, pozostało im już tylko czekać na służby medyczne i okryć 54-latka kocem.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.