Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2017
  • 12 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6726

Radny dopomina się o remont drogi DW 933 i chodnika w okolicy parku

Radny Ryszard Baron złożył interpelację w sprawie pilnego remontu części drogi wojewódzkiej DW 933. Jak objaśnia, stan odcinka drogi od Ronda Miast Partnerskich do mostu na rzece Pszczynka jest bardzo zły, a chodnika na wysokości Parku Zamkowego wręcz katastrofalny.

Żorska, Pszczyna, chodnik, droga, DW 933
Radny zwraca uwagę na fatalny stan chodnika wzdłuż DW 933 w Pszczynie. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Najważniejsi dla naszej gminy są jej mieszkańcy i przedsiębiorcy tu mieszkający, którzy poprzez podatki są głównym źródłem dochodów naszego budżetu, musimy zachęcać ludzi do osiedlania się u nas na stałe i uatrakcyjniać nasze miasto i gminę dla jej obecnych i potencjalnie nowych mieszkańców - napisał w interpelacji Ryszard Baron. Radny z osiedli Stara Wieś i Kępa zwraca uwagę, że w okresie letnim w soboty i niedziele, chodnik ten jest zastawiany przez samochody parkujących tam turystów, degradując go do końca.

- Cała ta sytuacja z tym chodnikiem, staje się wręcz negatywnym symbolem naszego miasta, obniżającym dodatkowo jego wizerunek i atrakcyjność, ostatecznie także w oczach turystów - zauważa Ryszard Baron.

Żorska, Pszczyna, chodnik, droga, DW 933
Ulica Żorska w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Radny przypomina, że już w lutym 2016 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej gminy, Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. - Ustalono, że ZDW w Katowicach posiada dokumentację projektową ww. odcinka drogi wraz z chodnikiem o kosztorysie na kwotę 2,8 mln zł, ustalono także, że jest potrzebna dodatkowa dokumentacja dotycząca kanalizacji deszczowej i odbędą się ponowne ustalenia w tej sprawie - napisał w interpelacji.

W związku z powyższym skierował do burmistrza pytania o konkretne ustalenia w tej sprawie. - Przeprowadzenie remontu, szczególnie chodnika jest sprawą niezwykle potrzebną i pilną - zaznaczył w piśmie do Dariusza Skrobola.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.