Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 7892

Przed nowym rokiem szkolnym nie będzie rozbudowy ZSP w Piasku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Piasku" podaj

Radna Barbara Psik złożyła wniosek o przeprowadzenie do września rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasku. Inwestycja miałaby kosztować ponad dwa miliony złotych. Burmistrz wyjaśnia, że to niewykonalne w tak krótkim terminie.

Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku, SP 10
W tym roku nie będzie rozbudowy szkoły w Piasku.


- W związku z bardzo trudną sytuacją związaną z możliwością prowadzenia zajęć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku oraz narastaniem problemu zmianowości wynikającym z konieczności przeprowadzenia reformy oświaty wnioskuję o uwzględnienie w budżecie na rok 2017 koty 2.200.000 złotych z przeznaczeniem na rozbudowę i nadbudowę segmentu C oraz budowę segmentu H wraz z dostosowaniem budynku do wymagań sanitarnych i przeciwpożarowych - napisała Barbara Psik pod koniec marca we wniosku skierowanym do burmistrza.

Jak tłumaczyła radna, taka inwestycja pozwoliłaby na pracę z klasami siódmymi od 1 września br. oraz umożliwiła sprawną obsługę związaną z przygotowaniem i wydawaniem posiłków.

Burmistrz Dariusz Skrobol ze sprawą się zapoznał, ale zadanie uznał za niewykonalne. - Po szczegółowej analizie stwierdzam, że dysponujemy zbyt krótkim zapasem czasu, aby taką inwestycję zakończyć do września - napisał w odpowiedzi. Jak dodał, w podobnej sytuacji lokalowej jak szkoła w Piasku jest jeszcze kilka innych placówek oświatowych w gminie. W tym miejscu wymienił Szkołę Podstawową nr 2, Szkołę Podstawową nr 11 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach.

Powołał się również na dokument opracowany przez komisję ds. reformy oświaty. - W dokumencie zostały zaproponowane rozwiązania, które dają możliwość w miarę sprawnego rozwiązania sytuacji w całej gminie. Wydaje się, ze utrzymanie zaproponowanego w nim harmonogramu byłoby optymalnym rozwiązaniem finansowym oraz organizacyjnym dla wszystkich placówek oświatowych w gminie Pszczyna - napisał do radnej.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa w Piasku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Piasku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.