pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2017
  • 18 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 15658

Zmiany w odbiorze śmieci: więcej worków i bez kontenerów na zieleń

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Więcej worków na odpady segregowane i brak kontenerów na zieleń - to najważniejsze zmiany w zakresie odbioru śmieci z posesji na terenie Pszczynie. Zostały one zatwierdzone na ostatniej sesji Rady Miejskiej i wejdą w życie z dniem 1 lipca.

Remondis, odpady, porządek, śmieci, kosz
Zmiany w odbiorze śmieci: więcej worków i bez kontenerów na zieleń · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Konieczność wprowadzenia zmian była podyktowana rozporządzeniem wydanym przez ministra środowiska. Śmieciowa rewolucja będzie wiązała się przede wszystkim z bardziej dokładną segregacją odpadów już przez mieszkańców.

Dzisiaj odpady są dzielone na suche i mokre. Osobny pojemnik przeznaczony jest na popiół. Te zasady będą jednak obowiązywać wyłącznie do końca czerwca. Od 1 lipca na każdej posesji (poza szarym lub czarnym pojemnikiem na popiół) będą worki w czterech kolorach:
  • żółty z przeznaczeniem na metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe,
  • niebieski z przeznaczeniem na papier,
  • zielony z przeznaczeniem na szkło,
  • brązowy oznaczony napisem bio z przeznaczeniem na odpady ulegające biodegradacji, ze
  • szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, z wyłączeniem odpadów zielonych,
  • brązowy oznaczony napisem bio - odpady zielone z przeznaczeniem na odpady zielone.


Z terenu osiedli bloków wielorodzinnych papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz pozostałe odpady komunalne będą odbierane dwa razy w tygodniu,

Z nieruchomości zabudowanych kamienicą lub domem wielorodzinnym oraz nieruchomości jednorodzinnych papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe będą odbierane jeden raz na cztery tygodnie, pozostałe odpady komunalne - jeden raz na dwa tygodnie, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - jeden raz na pół roku, a popiół - w okresie od 1 października do 30 kwietnia jeden raz na dwa tygodnie,
w pozostałym okresie jeden raz na osiem tygodni.

Z pszczyńskich ulic znikną kontenery na zieleń. Od lipca odpady zielone trzeba będzie kompostować na posesji lub samodzielnie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łące przy ulicy Cieszyńskiej. Będą one jednak limitowane, w ramach stałej kwoty będzie można w PSZOKu zostawić wyłącznie do 200 kg odpadów zielonych w roku. Przekroczenie tej wagi będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Próg tonażu i konieczność samodzielnego dostarczenia będą obowiązywały także w przypadku odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Na pojedynczą nieruchomość będzie to 1000 kg na rok.

PSZOK będzie świadczył usługi od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 8.00 do 13.00.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj