Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2017
  • wyświetleń: 3379

Za pomocą siekier chcieli okraść kontenery z odzieżą

Trzej mieszkańcy Pszczyny zabrali ze sobą siekiery i bezskutecznie próbowali dostać się do kontenerów na odzież. Zaniepokojeni hałasem mieszkańcy osiedla wezwali patrol policji. Ta zatrzymała mężczyzn na gorącym uczynku.

siekiera, policja
Za pomocą siekier chcieli okraść kontenery z odzieżą · fot. KPP Pszczyna


Zatrzymani przyznali się do przedstawionego im zarzutu usiłowania włamania do kontenerów z używaną odzieżą. Potwierdzili też, że w tym celu zadbali o narzędzia, które miały im umożliwić szybkie dostanie się do środka metalowych pojemników.

Na miejscu przestępstwa znaleziono przy nich dwie siekiery, którymi próbowali pokonać zabezpieczenia kontenerów. Nie przewidzieli jednak, że odgłosy uderzeń o metal w porze nocnej spowodują natychmiastową reakcję mieszkańców pszczyńskiego osiedla.

Ostatecznie skierowani na miejsce mundurowi zatrzymali 37-, 39- i 41-latka z Pszczyny. Mężczyźni próbowali ukryć siekiery, odrzucając je w pobliskie krzaki, lecz nie umknęło to uwadze policjantów.

W najbliższym czasie podejrzani będą musieli liczyć się więc z sankcjami karnymi przewidzianymi w artykule dotyczącym kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo może grozić do 10 lat więzienia. Znacznie wyższej kary będzie musiał się spodziewać najmłodszy z trójki podejrzanych. Działał bowiem w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.