Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 marca 2017
  • 2 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 4401

Szkolenia dla osób chcących rozpocząć wolontariat w Hospicjum

Pszczyńskie Hospicjum św. Ojca Pio zaprasza do bliższego zapoznania się z ideą opieki hospicyjnej i formami pomocy cierpiącym w ostatnim etapie choroby nowotworowej. W środę, 5 kwietnia o godz. 17.30 rozpocznie się szkolenie dla osób, które mogą zaangażować się w wolontariat hospicyjny.

- Szkolenie to wiedza zarówno o zasadach działalności, idei, misji hospicjum, jak i możliwość poznania podstaw dotyczących posługi chorym, kwalifikacji chorych do opieki, komunikacji, zasad wolontariatu, pomocy rodzinom chorych. Tematy szkoleń dotyczą spraw organizacyjnych, medycznych i psychologicznych. Dają wyobrażenie o posłudze w hospicjum. Na tej podstawie każdy przyszły wolontariusz może zadecydować ile czasu chce poświęcić hospicjum i w jaki sposób - wyjaśnia Teresa Buczak, prezes Hospicjum św. O. Pio w Pszczynie.

Spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie, na każde przeznaczono około 1,5 godziny. Hospicjum znajduje się przy ul. Skłodowskiej 1. Szkolenie składa się z pięciu części tematycznych i jest bardzo dobrym fundamentem dla osób, które chciałyby włączyć się w pracę stowarzyszenia, zrozumieć misje i zasady, którymi się kieruje, jak m.in. Karta hospicyjna.

Jedno ze spotkań poświęcone będzie podstawowym wiadomościom na temat chorób nowotworowych i poprowadzi je lekarz i pielęgniarka. Inne zajęcia, przygotowane przez psychologa, poświęcono podstawom komunikacji interpersonalnej z pacjentem i jego rodziną.

hospicjum plakat


Hospicjum Świętego Ojca Pio jest jedną z ponad 300 tego typu organizacji w Polsce, które w pomocy cierpiącym i ich rodzinom są w zasadzie niezastąpione. Pszczyńskie hospicjum kieruje się kompleksowym podejściem do chorego. Zapewnia opiekę medyczną − pielęgniarską i lekarską − sprawowaną przez stały, stale podnosząc swoje kwalifikacje zespół, ale także poprzez pomoc wolontariuszy niemedycznych, psychologów i duszpasterza.

Pszczyńskie hospicjum rozwija się i prowadzi budowę Domu Ojca Pio. Wsparciem tego dzieła może być przekazanie 1% z podatku. Numer KRS hospicjum O. Pio w Pszczynie to: 0000130935.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.