Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 marca 2017
  • wyświetleń: 5802

Zatrzymano oszusta posługującego się fałszywymi pieniędzmi

Policjanci z Pszczyny zatrzymali 38-letniego tyszanina. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa, gdy próbował zapłacić za bieliznę fałszywą stuzłotówką. Zgodnie z decyzją sądu tyszanin przebywa w areszcie śledczym. Zatrzymanemu zarzuca się również działanie na szkodę właściciela zakładu złotniczego w Katowicach, gdzie zapłacił za biżuterię rulonem falsyfikatów. Za wprowadzanie fałszywych pieniędzy w obieg grozi do 10 lat więzienia.

Podejrzany po raz pierwszy usiłował wprowadzić do obrotu fałszywy banknot w styczniu zeszłego roku. Będąc wówczas na targowisku miejskim w Pszczynie zapłacił podrobioną stuzłotówką za męskie bokserki. Doświadczenie właścicielki straganu okazało się bezcenne, ponieważ kobieta od razu podważyła autentyczność banknotu i powiadomiła o wszystkim miejscową policję. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał wskazanego mężczyznę i zabezpieczył fałszywkę.

38-latek nie zaprzestał tylko na tym jednym incydencie, lecz kontynuował swój przestępczy proceder w innym mieście. Zarzuca mu się również podobny czyn popełniony na terenie Katowic. Tam w jednym z zakładów złotniczych wprowadził w błąd ekspedientkę co do autentyczności banknotów i zapłacił za złotą bransoletkę pokaźnym plikiem podrobionych pieniędzy. W całej tej transakcji bez zastrzeżeń były jedynie cena i próba złota. Banknoty, które pozostawił na ladzie 38- latek, okazały się natomiast zwitkiem nic nie wartych falsyfikatów.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.