Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 marca 2017
  • wyświetleń: 5485

Koncert ku pamięci Zofii Beberok: całe życie dzieliła się pasją do muzyki

Pełna energii, zaangażowana, o wielkim sercu - tak wspominano śp. Zofię Beberok, wieloletnią dyrektorkę Ogniska Muzycznego w Pszczynie, podczas specjalnego koncertu na jej cześć.

Koncert ku pamięci Zofii Beberok - 19.03.2017 · fot. Powiat


- Zofia Beberok żyła bardzo mocno. Rozwijała Ognisko Muzyczne w wielu dziedzinach. Była zainteresowana wieloma sprawami kultury muzycznej Pszczyny. Chciałabym, żebyście ją zapamiętali jako człowieka o wielkim sercu, który rozsiewał muzykę, zarażał nią całe pokolenia. Łączyła w sobie cechy mądrości nauczycielskiej, logistyki, a zarazem bardzo zaangażowanej troski o dzieci, rodziców i nauczycieli - mówiła Joanna Wiktorko, dyrektor Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

Koncert odbył się 19 marca w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpiło łącznie 85 wykonawców, m.in. nauczyciele i absolwenci Ogniska Muzycznego. Podczas koncertu zaprezentowano szeroki repertuar - od muzyki barokowej, przez romantyczną, aż po współczesną. Usłyszeliśmy utwory zarówno wokalne, jak i instrumentalne.

- Gdybyśmy mieli do jej życia przyporządkować jeden muzyczny utwór, każdy zapewne wybrałby inny - od powolnej ballady po szybki, energiczny utwór. Od klasyki po rock and rolla. Taka właśnie była Zofia Beberok. Życzę zarówno państwu, jak i sobie takiej determinacji i energii, jakiej mogliśmy uświadczyć u pani Zofii - podkreślał starosta Paweł Sadza.

Podczas niedzielnego koncertu na scenie wystąpili: Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego, Kacper Wojakiewicz, Uczniowie SP nr 4 w Pszczynie, Alicja Nowak, uczniowie SP w Górze, Magdalena Mynarska, Weronika Sekta, Krzysztof Misiurek, Pszczyński Zespół Kameralny Con fuoco, Dorota Kuźnik, Małgorzata Kuś-Pytlik oraz Wacław Sroga.

Koncert odbył się pod patronatem starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy oraz burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola.

Zofia Beberok
Zofia Beberok · fot. Powiat


Zofia Beberok na czele Ogniska Muzycznego w Pszczynie stała od 30 lat, a związana z nim była od ponad 40. Bardzo aktywnie angażowała się w wydarzenia kulturalne w Pszczynie. Za swoją działalność była wielokrotnie odznaczana, m.in. Złotą Honorową Odznaką Zasłużonego dla Województwa Śląskiego, którą odebrała w kwietniu zeszłego roku, podczas jubileuszu 60-lecia Ogniska Muzycznego. Podczas zakończenia roku szkolnego w Ognisku Muzycznym Zofia Beberok ogłosiła, że przechodzi na emeryturę. Formalnie dyrektorką Ogniska była do 31 sierpnia 2016r. Zmarła 1 września.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.