pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2017
  • 20 marca 2017
  • wyświetleń: 15734

Co dalej z pszczyńską starówką? Radny proponuje powołanie zespołu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

Przeszło miesiąc temu na portalu pless.pl opublikowaliśmy artykuł o coraz większej liczbie pustostanów na pszczyńskiej starówce, o zamykanych sklepach, księgarni i lokalach, które nie mogą doczekać się najemców. Ten "krajobraz" wywołał burzliwą dyskusję na portalu na temat przyszłości centrum miasta. Problem został także poruszony przez jednego z radnych, który proponuje powołanie specjalnej grupy roboczej, która przygotuje "lekarstwo" na ten niepokojący trend.

Lokale do wynajęcia i na sprzedaż w centrum Pszczyny - 10.02.2017 · fot. BM / pless.pl


- Z zaniepokojeniem obserwuję coraz mniejsze zainteresowanie inwestorów tą dzielnicą naszego miasta, o czym świadczyć mogą puste witryny sklepowe oraz małe zainteresowanie ofertą wynajmu. Pomijając okresy wzmożonego ruchu na Starówce powodowane organizowanymi imprezami czy też sobotnio-niedzielnymi spacerami, Stare Miasto z wolna zamiera - napisał w formie interpelacji radny Grzegorz Kuczera.

- Mając na względzie rozwój najstarszej dzielnicy naszego miasta proszę o podjęcie działań zmierzających do ustalenia roli jaką powinna w przyszłości spełniać. Jasne określenie kierunków rozwoju Starego Miasta jest bardzo istotne z punktu widzenia potrzeb mieszkańców jak również tych, którzy zamierzają prowadzić działalność gospodarczą

Grzegorz Kuczera zaproponował powołanie zespołu składającego się z osób zainteresowanych nowatorskim podejściem do zgłębienia problemu oraz przedstawieniem w określonym terminie propozycji rozwiązań. Czy taka specgrupa powstanie? Przekonamy się na pewno niebawem. Skala problemu wydaje się być jednak na tyle duża, a sprawa poważna, że konieczne podjęcie jest szybkich i odpowiednich działań w celu poprawy sytuacji na Starym Mieście.

Artykuł "A po (pustej) Pszczynie hula wiatr... - list mieszkańca - zdjęcia", który rozpoczął dyskusję w Pszczynie na ten temat znajdziecie pod adresem: www.wiadomosci.pless.pl/46837-a-po-pustej-pszczynie-hula-wiatr-list-mieszkanca-zdjecia

Nieruchomości w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.