pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2017
  • wyświetleń: 3806

Dwa zwycięstwa Wichurzan w "Biegu na rakietach śnieżnych"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Jak co roku od wielu lat startują Wichurzanie w "Biegu na rakietach śnieżnych", organizowanym przez portal rakiety.pl oraz bacówkę PTTK na Rycerzowej. Tym razem uczestnicy startowali w trzech kategoriach: dzieci (do 13 lat), kobiety i mężczyźni, w których Wichurzanie stanęli aż 6 razy na podium.

Dwa zwycięstwa Wichurzan w „Biegu na rakietach śnieżnych” - 03.2017 · fot. Wichura


Jednak celem była nie tylko rywalizacja w czasie biegu, ponieważ sama wędrówka szlakiem z Soblówki na Rycerzową była niesamowitym przeżyciem dla uczestników wycieczki. W górach panuje jeszcze zima, lecz tam, gdzie śniegi już zeszły, zaczyna budzić się do życia przyroda- lepiężnik biały wychodzi spod ziemi. W miejscu, gdzie śniegu było już na tyle dużo, że można było wędrować w rakietach, turyści założyli sprzęt, by potrenować przed zawodami. Na polanie pod Małą Rycerzową bez rakiet można się było zapaść po same uda w białym puchu.

Po dotarciu do schroniska przyszedł czas na ciepły posiłek i przygotowanie do biegu. O 14.00 rozpoczęła się rywalizacja. Najpierw pobiegły dzieci, które miały przed sobą nie lada wyzwanie - wybiec na Rycerzową i z powrotem. Najlepszy okazał się Kacper Myszor, drugi był Kuba Skrobol, a na 3. miejsce wskoczył Bartek Janda. Ola Waluk była najlepsza z dziewczynek i też otrzymała nagrodę, tak samo jak 5-letni Staś Dajka - najmłodszy uczestnik biegu. Wśród kobiet druga była pani Ewelina, a trzecia Faustyna Wieczorek, natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Przemek Duda.

Dwa zwycięstwa Wichurzan w „Biegu na rakietach śnieżnych” - 03.2017
Dwa zwycięstwa Wichurzan w "Biegu na rakietach śnieżnych" - 03.2017 · fot. Wichura


Po biegu przyszedł czas na gorącą herbatę i wspaniałą, rozgrzewającą zupę pomidorową. Chwilę później rozdanie nagród i czas dla fotoreporterów. Rakiety śnieżne, kije trekkingowi i stuptuty - to nagrody, które wybiegali Wichurzanie. Najważniejsza była jednak dobra zabawa, która jak zawsze towarzyszyła uczestnikom zawodów.

Wspaniałe panoramy: Tatr, Babiej Góry, Pilska, Małej Fatry i Wielkiego Chocza, a także pobliskich szczytów Beskidu Żywieckiego pozwoliły na kolejne lekcje topografii terenu.

Dwa zwycięstwa Wichurzan w „Biegu na rakietach śnieżnych” - 03.2017
Dwa zwycięstwa Wichurzan w "Biegu na rakietach śnieżnych" - 03.2017 · fot. Wichura


Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj