pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 marca 2017
  • wyświetleń: 13264

Mieszkańcy alarmują: wycinka starych drzew przy ul. Sznelowiec

Na olbrzymiej działce położonej przy skrzyżowaniu ulic Żorskiej i Sznelowiec w Pszczynie wycięto trzy duże drzewa. O sprawie poinformowali nas zatroskani mieszkańcy.

Wycinka drzew przy ul. Sznelowiec w Pszczynie - 03.03.2017
Wycinka drzew przy ul. Sznelowiec w Pszczynie - 02.03.2017 · fot. nadesłane przez czytelnika


Temat dotyczy trzech starych drzew, które rosły na terenie nieruchomości (o numerze 630/60) znajdującej się w sąsiedztwie Parku Zwierzyniec. W ostatnich miesiącach zasypano znajdujące się tutaj sadzawice, a działka została wyrównana. Równocześnie rozpoczęto wycinkę części drzew.

Wycinka drzew przy ul. Sznelowiec w Pszczynie - 03.03.2017
Wycinka drzew przy ul. Sznelowiec w Pszczynie - 02.03.2017 · fot. nadesłane przez czytelnika


Przez długi okres w centralnej części nieruchomości nadal rosły stare drzewa. Na początku marca zostały jednak wycięte, o czym od razu poinformowali nas mieszkańcy, pytając czy wiekowe rośliny nie były objęte ochroną konserwatorską.

drzewa, wycinka, drzewo, sznelowiec
Wycinka starych drzew na działce przy ulicy Sznelowiec - 03.03.2017 · fot. pless.pl


Jak dowiedzieliśmy się w czwartek w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, działka na której doszło do wycinki, należy do osoby prywatnej, a stare drzewa nie były wpisane do rejestru zabytków. Wszystko zostało zrobione zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Lokalizacja:

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.