Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 marca 2017
  • 7 marca 2017
  • wyświetleń: 9667

Wędkarze wysprzątali brzegi zbiornika w Łące, zebrali 2t śmieci

Dwie tony odpadów zebrali w weekend wędkarze, którzy po raz siódmy z rzędu wysprzątali brzeg rzeki Pszczynki oraz Zbiornika Łąckiego.

Akcja sprzątania wokół zbiornika Łąka - 04.03.2017 · fot. UM Pszczyna


Akcję zorganizowało pszczyńskie Koło PZW 44. Chętnie przyłączyli się wędkarze z Pniówka, Boryni, Żor, Suszca, Czechowic Dziedzic oraz uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, im. Karola Miarki

- Z roku na rok wzrasta liczba osób biorących udział w tej akcji oraz zainteresowanie nią wśród ludzi młodych i dzieci, które wraz z rodzicami mimo często niesprzyjającej pogody przychodzą by brać w niej udział. Z roku na rok obserwujemy również spadek zaśmiecenia tego obszaru, co świadczy o wzrastającej świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa, a dobre ulokowanie i odpowiednia ilość kontenerów sprzyja zachowaniu czystości obrzeży zbiornika i rzeki - informuje Krzysztof Przemyk, wiceprezes pszczyńskiego Koła.

Kilka lat temu wędkarze w tym samym rejonie zbierali siedem ton odpadów. W tym roku śmieci było znacznie mniej. Dwie tony świadczą jednak o tym, że nad wodę przybywają zarówno wędkarze, jak i biwakujący, którzy pozostawiają śmieci nad zbiornikiem.

Akcję wsparł Miejski Zakład Zieleni, który zadba o to, aby zebrane śmieci trafiły na wysypisko.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.