pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 17371

Pszczyna: areszt za usiłowanie zabójstwa z użyciem młotka

Policjanci z Pszczyny zatrzymali kobietę, która zaatakowała swoją znajomą 3 kilogramowym młotkiem. Pokrzywdzona z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Prokurator przedstawił podejrzanej zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek w nocy. Kwadrans po 21.00, dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał pilne wezwanie na północną obwodnicę miasta. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że drogą biegną dwie kobiety, jedna ucieka, ma zakrwawioną twarz, a druga ją goni trzymając nad głową przedmiot przypominający siekierę.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, sytuacja była już opanowana. Ranna kobieta była bezpieczna i siedziała w samochodzie kierowcy, który udzielił jej schronienia oraz powiadomił właściwe służby. Wezwana na miejsce załoga pogotowia przewiozła ją do szpitala. Obrażenia, których doznała nie zagrażały jej życiu. Lekarz stwierdził u niej 4 rany tłuczone głowy i twarzy oraz złamanie nosa.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów, po chwili została również zatrzymana sprawczyni. Ustalono, że znała ona swoją ofiarę. Tej nocy zwabiła ją do swojego samochodu, wywiozła w ustronne miejsce i zaatakowała przygotowanym wcześniej ciężkim młotkiem. Szczęśliwie, pokrzywdzona, pomimo swojej drobnej postury, zdołała uciec i dobiec do drogi, gdzie uzyskała pomoc ze strony przejeżdżającego tamtędy kierowcy.

Aktualnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie, którego celem jest wszechstronne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz motywów działania podejrzanej.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.