pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2017
  • 28 lutego 2017
  • wyświetleń: 35059

Biznesmen z Pszczyny został zatrzymany przez CBA

Biznesmen z Pszczyny jest jedną z trzech osób, które w poniedziałek zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Interwencja CBA dotyczy wręczania korzyści majątkowej.

CBA
Łapówki w kwocie ponad 480 tys. zł wręczane były inspektorowi nadzoru firmy Tauron Ciepło Sp. z o.o. W sprawę zamieszany jest między innymi biznesmen z Pszczyny. · fot. cba.gov.pl


Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech biznesmenów z terenu Katowic, Dąbrowy Górniczej i Pszczyny podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (osobie pełniącej funkcję publiczną) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne. Mężczyźni usłyszą w prokuraturze zarzuty łapownictwa.

W sumie to już 11 podejrzanych w śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Już wcześniej agenci CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożenę K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Wręczającym 74,5 tys. zł okazał się jeden z biznesmenów, wykonujący zlecenia na rzecz spółki. Wszczęto śledztwo, podejrzewając, że podobnych przypadków może być więcej. Do dziś Bożena K. usłyszała 37 zarzutów popełnienia przestępstw łapownictwa. Wg ustaleń śledczych łącznie od przedsiębiorców wzięła ponad 480 tys. zł.

CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

new / pless.pl, źródło: cba.gov.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.