pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 2332

W szkołach odbyły się warsztaty dla młodych kierowców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W minionym tygodniu, specjalista z pszczyńskiego wydziału ruchu drogowego zorganizował cykl warsztatów dla młodych adeptów kierownicy. W ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" ponad 700 nastoletnich użytkowników dróg wysłuchało wykładów na temat przyczyn i skutków zdarzeń drogowych. Młodzież wzięła także udział w ćwiczeniach na specjalnie przygotowanym torze, gdzie miała okazję sprawdzić działanie specjalistycznych alkogogli.

Warsztaty dla młodych kierowców - 02.2017 · fot. KPP Pszczyna


W szkoleniu wzięli udział uczniowie z trzech szkół średnich z powiatu pszczyńskiego. W sumie przeszkolono ponad 700 młodych kierowców. Młodzież z PZS nr 2 i "Chrobrego" w Pszczynie oraz ZSO w Pawłowicach wysłuchała uwag dotyczących nadmiernej prędkości na drodze, nietrzeźwych kierowców, nieudzielania pierwszeństwa przejazdu, brawury, niezapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z telefonu podczas jazdy samochodem.

Przygotowane przez policjanta filmy, wykład i prezentacja miały uzmysłowić im zagrożenia stwarzane na drodze przez nierozważnych kierowców i tym samym wskazać główne przyczyny wypadków drogowych. Uczestnicy warsztatów mieli dodatkowo możliwość skorzystania z alkogogli oraz sprawdzenia swojej spostrzegawczości i refleksu na przygotowanym torze przeszkód.

Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży i wychowawców, którzy zgodnie wyrazili chęć i potrzebę kontynuacji tego typu formy szkoleniowej w przyszłości.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj