pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2017
  • 28 lutego 2017
  • wyświetleń: 1212

Zebranie wiejskie w Centrum Kultury w Pawłowicach

Ponad 60 osób zebrało się w Centrum Kultury w poniedziałek, 27 lutego, aby uczestniczyć w zebraniu wiejskim. Poprowadził je sołtys Grzegorz Cyrulik.

Zebranie wiejskie w Centrum Kultury w Pawłowicach
Zebranie wiejskie w Centrum Kultury w Pawłowicach · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


Po prelekcji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób, sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej Pawłowic i odczytał listę zadań inwestycyjnych uchwalonych przez radę gminy i przewidzianych do realizacji w 2017 roku. Znajduje się wśród nich m.in. budowa inhalatorium, budowa zadaszenia nad boiskami przy Gminnym Ośrodku Sportu wraz z instalacją fotowoltaiczną czy projekt budowy ul. 3 Maja. Wójt gminy Franciszek Dziendziel omówił działania, jakie w minionym roku w Pawłowicach zrealizowała gmina, powiat pszczyński i województwo, jak również organizacje pozarządowe działające w sołectwie.

Pytania mieszkańców głównie dotyczyły organizacji ruchu drogowego w szczególnie niebezpiecznych miejscach na drodze krajowej DK 81: w okolicach Dębiny, na skrzyżowaniu z ul. Pszczyńską i z ul. Wyzwolenia. Rolnicy wnioskowali o naprawę dróg gospodarczych, których stan po zimie nie jest najlepszy. Zostaną one naprawione po wiosennych objazdach dróg, w których, oprócz pracowników urzędu, będzie uczestniczyć sołtys. Przedsiębiorcy i rolnicy byli zaniepokojeni ograniczeniem tonażu na drogach gminnych i powiatowych. Obecny na zebraniu członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Nogły, wytłumaczył, że w najbliższym czasie wójt otrzyma uprawnienia do wydania indywidualnych zezwoleń umożliwiających poruszanie się po drogach ciężkim sprzętem rolniczym i samochodami o tonażu większym niż sugeruje oznakowanie drogowe.

Wójt przekazał mieszkańcom informacje na temat Publicznego Gimnazjum nr 1, które w związku ze zmianą ustroju szkolnego od 1 września 2017 zostanie włączone do do Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. Wspomniał o planach utworzenia szkoły muzycznej I stopnia i nowym kierunku w Zespole Szkół Ogólnokształcących - technik chłodnictwa i klimatyzacji. Mieszkańcy poznali również zakres robót zaplanowanych w Pawłowicach w ramach usuwania szkód górniczych. Rozmawiano także o komunikacji. Mieszkańcy ul. Leśnej chętnie korzystają z nowej linii jadącej przez Dębinę i Zbytków do Strumienia i z powrotem do Pawłowic, jednak wnioskowali o budowę przejścia dla pieszych przez dwupasmówkę, aby bezpiecznie dojść na przystanek.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.