pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2017
  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 1630

Zebranie wiejskie w Jarząbkowicach w Domy Ludowym

Na zebraniu wiejskim w Jarząbkowicach, jednym z najmniejszych sołectw gminy Pawłowice, pojawiło się ponad 60 osób.

Zebranie wiejskie w Jarząbkowicach w Domy Ludowym
Zebranie wiejskie w Jarząbkowicach w Domy Ludowym · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


Przy kawie i ciastku przygotowanym przez Radę Sołecką rozmawiano o minionym roku i planach na przyszłość. Zebranie rozpoczęło się pogadanką przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie na temat coraz powszechniejszych tzw. oszustw "na wnuczka".

Wójt gminy Franciszek Dziendziel omówił działania inwestycyjne, bieżące utrzymanie infrastruktury i plany na rok 2017 w sołectwie. W bieżącym roku będzie przygotowany projekt boiska wielofunkcyjnego wraz z wiatą rekreacyjną dla mieszkańców, które zostaną zlokalizowane za już istniejącym placem zabaw przy ul. Kasztanowej. Sołtys Dariusz Czakon w swoim sprawozdaniu zwrócił uwagę na spotkania i imprezy dla mieszkańców, które rada sołecka organizowała wspólnie z kołem gospodyń wiejskich i strażakami. Mieszkańcy wysłuchali również sprawozdania spółki wodnej, planu działań na 2017 rok, wybrano zarząd oraz ustalono obowiązująca składkę.

Zebranie wiejskie w Jarząbkowicach w Domy Ludowym
Zebranie wiejskie w Jarząbkowicach w Domy Ludowym · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


Mieszkańcy poruszyli temat ptasiej grypy. Na pytania hodowców drobiu dotyczących zabezpieczenia ptaków odpowiadał Wojciech Bazgier - kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Wnioskowano również o regularne przycinanie gałęzi drzew rosnących przy drogach powiatowych. Jedna z mieszkanek zaproponowała, żeby zbiórka popiołu odbywała się w workach, a niej - jak dotychczas - w pojemnikach, jednak takie rozwiązanie nie byłoby zbyt praktyczne. Ponownie wrócił temat progów zwalniających. Po wyremontowanych przez gminę i powiat drogach kierowcy jeżdżą zbyt szybko, stwarzając zagrożenie. Mieszkańcy chcieliby za pomocą progów wymusić na kierowcach zdjęcie nogi z gazu.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.