pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2017
  • wyświetleń: 2502

[ZDJĘCIA] Druga wizyta gości z Ukrainy w Pszczynie

W tym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Pszczynie gościła delegacja administracji państwowej i samorządowej obwodu ługańskiego, która w trakcie kilkudniowej wizyty w Polsce obserwuje jak funkcjonują lokalne samorządy.

Druga wizyta gości z Ukrainy w Pszczynie - 20.02.2017 · fot. UM Pszczyna


Dwa tygodnie wcześniej w ramach realizacji programu "Odnowienie systemu zarządzania oraz przywrócenie pokoju w poszkodowanych przez kryzys gromadach Ukrainy", finansowanego przez Program Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Delegację Komisji Europejskiej w Kijowie do Pszczyny przyjechali przedstawiciele obwodu donieckiego.

Wraz z ukraińską delegacją przyjechali przedstawiciele Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Fundacji Power.

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przedstawił charakterystykę gminy i jej położenie. Gości interesowały kwestie związane z zarządzaniem gminą, budżetem, rolnictwem, pomocą społeczną, turystyką, a także środkami europejskimi.

Goście z Ukrainy odwiedzili te same miejsca, co ich poprzednicy. W pierwszej kolejności grupa pojawiła się na terenie Oczyszczalni Ścieków. Kolejnym punktem była wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów oraz w Skansenie.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.