pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2017
  • wyświetleń: 1753

Spotkanie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej

W środę, 15 lutego blisko stu posłów i senatorów Platformy Obywatelskiej odwiedziło Śląsk. W 27 miastach województwa pod hasłem "Obywatelskie Śląskie"spotkali się z mieszkańcami. Jedno ze spotkań odbyło się w Pszczynie.

Obywatelskie Śląskie PO
Spotkanie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej · fot. Platforma Obywatelska RP - Pszczyna


W auli LO im. Bolesława Chrobrego z mieszkańcami powiatu pszczyńskiego spotkali się posłanka Elżbieta Gapińska, poseł Krzysztof Brejza oraz senator Tomasz Grodzki. Rozmawiano przede wszystkim o obecnej sytuacji w kraju. Posłanka Gapińska mówiła o konsekwencjach wprowadzanej właśnie w życie reformie oświaty, której negatywne skutki dotkną uczniów, rodziców i nauczycieli. A za którą, kosztem ograniczenia m.in. inwestycji na drogach czy też w ochronie środowiska, zapłacą samorządy.

Obywatelskie Śląskie PO
Spotkanie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej · fot. Platforma Obywatelska RP - Pszczyna


Krytycznie o zapowiadanych zmianach w ordynacji wyborczej, m.in. limitującej liczbę kadencji w samorządach lokalnych, mówił Krzysztof Brejza, minister sprawiedliwości w gabinecie cieni PO.
Z kolei prof. nauk medycznych, senator Tomasz Grodzki, omówił przygotowywaną przez rząd tzw. ustawę o sieci szpitali, która doprowadzi do likwidacji wielu placówek, zwłaszcza w małych miejscowościach. Najbardziej ucierpią na tym pacjenci, bo przy mniejszej liczbie szpitali i lekarzy, wydłuży się czas oczekiwania na operację.

Podczas 90 minutowego spotkania z sali padło wiele ciekawych pytań, ale też uwag na temat programu PO.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.