pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2017
  • wyświetleń: 12614

Starsze małżeństwo śmiertelnie zatruło się czadem

Pawłowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 90-letniej kobiety i 79-letniego mężczyzny. W domu, gdzie znaleziono ich zwłoki, odnotowano znaczne przekroczenie stężenia tlenku węgla. Najprawdopodobniej, właśnie to było przyczyną tragedii. Strażacy i policjanci kolejny raz apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych.

W sobotę po południu dyżurny komisariatu policji w Pawłowicach otrzymał informację o śmiertelnym zaczadzeniu starszego małżeństwa. Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Pawłowicach, gdzie mieszkali 90-letnia kobieta i jej 79-letni mąż.

Służby ratownicze wezwał sąsiad, który opiekował się nimi. W sobotę, kiedy przyszedł z wizytą, nikt jednak nie otworzył mu drzwi. Po wejściu do środka z policjantami i strażakami okazało się, że mężczyzna i kobieta leżeli w pokoju i nie dawali oznak życia.

Przybyły na miejsce lekarz potwierdził ich zgon. Do śmiertelnego zatrucia najprawdopodobniej doszło w wyniku przekroczonego stężenia tlenku węgla, które nadmiernie wzrosło podczas ogrzewania domu. Teraz śledczy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność, głównie teraz, gdy za oknem temperatura gwałtownie spada i rzadziej wietrzymy mieszkania. Ryzyko zatrucia czadem można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiego czujnika jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi to poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.