Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lutego 2017
  • 20 lutego 2017
  • wyświetleń: 26163

Księgarnia Czartak w Pszczynie została zamknięta

Kilka dni temu zamknięta została księgarnia Czartak przy ulicy Piastowskiej w Pszczynie. Było to jedno z kultowych miejsc w centrum miasta i jedyny tego typu punkt handlowy w jego sercu.

Księgarnia Czartak
Księgarnia Czartak została zamknięta. · fot. Andrzej Grynpeter


Księgarnia "Czartak" oferowała zawsze szeroki wybór książek, podręczników szkolnych, a także poradników i przewodników. Była również miejscem, przy którym często się umawiano i spotykano. Nawet po godzinach otwarcia, wieczorami bardzo często można było zauważyć ludzi doglądających przez sklepową witrynę nowości wydawniczych.

Zamknięcie księgarni Czartak jest kolejnym krokiem znikających ze starówki punktów handlowych i restauracyjnych. W ciągu ostatnich miesięcy zamkniętych zostało wiele lokali i wszystko wskazuje na to, że to wciąż nie koniec tego procesu. Szerzej tym tematem zajmowaliśmy się w artykule opublikowanym na portalu pless.pl 14 lutego A po (pustej) Pszczynie hula wiatr... - list mieszkańca - zdjęcia.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.