pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2017
  • wyświetleń: 923

Uczniowie z Łąki walczą o 30 tysięcy złotych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Łąki walczą o 30 000 zł na sprzęt multimedialny dla szkoły. Dzięki swojej determinacji są obecnie w czołówce szkół w Polsce w rankingu konkursu Fundacji Orange "Bezpiecznie Tu i Tam".

Uczniowie z Łąki walczą o 30 tys. zł
Uczniowie z Łąki walczą o 30 tys. zł · fot. UM Pszczyna


W realizację projektu zaangażowani są również dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice uczniów. Efekty wspólnych działań odzwierciedlają wyniki. Nikt jednak nie osiada na laurach, ponieważ tylko wygrana gwarantuje zdobycie głównej nagrody.

Celem konkursu jest kształcenie dorosłych i dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. W konkursie uczestniczy 405 szkół z całej Polski.

Jednym z ostatnich zadań konkursowych na tym etapie rywalizacji jest przygotowanie nagrania w formie wywiadu na temat bezpieczeństwa w sieci, dlatego przedstawiciele dzieci z Łąki poprosili o pomoc w wykonaniu tego zadania burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola. Spotkanie odbyło się we środę 15 lutego w Urzędzie Miejskim.

- Mam świadomość, że w XXI wieku młodzi ludzie bardzo sprawnie posługują się komputerami i serfują po sieci. Cieszę się, że w tym zakresie mają tak dużą wiedzę. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, które pojawiają się w Internecie. Uczniowie wiedzą, czego należy unikać i jakie niebezpieczeństwa nam grożą. Uważam, że sam udział w konkursie, nawet jeżeli nasi uczniowie nie wygrają nagrody głównej, przyniesie wiele korzyści. Oczywiście trzymam kciuki za sukces. Widzę ile pracy już włożyła nasza młodzież i cała społeczność szkolna, żeby zwyciężyć - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj