pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lutego 2017
  • wyświetleń: 1072

Spotkanie grup samorządowych Ochotniczych Hufców Pracy

9 lutego w Żywcu odbyło się spotkanie przedstawicieli grup samorządowych Ochotniczych Hufców Pracy. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Żywca, Tychów, Pyskowic i Pszczyny.

Żywieckie Spotkanie Grup Samorządowych - 9.02.2017 · fot. OHP Pszczyna


Wspólną wędrówkę po Żywcu rozpoczęliśmy od zwiedzenia dawnej rezydencji właścicieli Żywca - Starego Zamku. Odwiedziliśmy wystawę archeologiczną, urzekającą swoim bogactwem i różnorodnością ekspozycję etnograficzną, wystawę ptaków i ssaków Żywiecczyzny oraz mieszczącą się w piwnicach Starego Zamku wystawę narzędzi tortur.

Kolejnym celem naszej wędrówki była wizyta w Muzeum Browaru, które jest odbiciem polskich dziejów - rozbiorów, odzyskania niepodległości, okupacji, czasów PRL aż po wiek XXI. Muzeum, które zlokalizowane jest w najstarszej części Browaru - w dawnych piwnicach przedstawia interesująco, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, zagadnienia technologiczne i dosłownie - przenosi nas w czasie.

Po zakończonym wspólnym zwiedzaniu był czas na obiad, rozmowy i dzielenie się swoimi wrażeniami i pomysłami na przyszłość. Była to też świetna okazja do wymiany doświadczeń związanych z pracą w samorządach.

Joanna Grygierczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.