pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2017
  • 20 lutego 2017
  • wyświetleń: 4818

Nie będzie podwyżki cen wody! Pozostają na tym samym poziomie

W 2017 roku nie będzie podwyżek cen taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Pszczyna. W czwartek rada miejska podjęła uchwałę ws. przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowego cennika.

woda, kran, pragnienie, picie, pić
Nie będzie podwyżki wody! Ceny pozostają na tym samym poziomie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


To już kolejny rok, gdy w Pszczynie nie dochodzi do podwyżek cen za wodę i kanalizację. Zgodnie z przepisami wniosek o zachowanie cen na dotychczasowym poziomie złożyło najpierw Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej. Następnie propozycja w formie uchwały trafiła na sesję Rady Miejskiej w Pszczynie. Tutaj przyjęli ją radni. Taryfy będą obowiązywały do 31 marca 2018 roku.

Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę:

Gospodarstwa domowe, przemysłowi i pozaprzemysłowi odbiorcy usług rozliczani według wodomierza głównego w okresach jednomiesięcznych - 5,69 zł brutto (abonament - 14,88 zł)

Gospodarstwa domowe, przemysłowi i pozaprzemysłowi odbiorcy usług rozliczani według wodomierza głównego co dwa miesiące - 5,69 zł brutto (abonament - 20,28 zł)

Gospodarstwa domowe w lokalach w budynkach wielolokalowych oraz użytkownicy lokali użytkowych, usługowych i handlowych, oraz odbiorcy rozliczani według wodomierza dodatkowego, mierzącego ilość wody bezpowrotnie zużytej w okresach jednomiesięcznych - 5,69 zł brutto (abonament - 9,47 zł)

Gospodarstwa domowe w lokalach w budynkach wielolokalowych oraz użytkownicy lokali użytkowych, usługowych i handlowych, oraz odbiorcy rozliczani według wodomierza dodatkowego, mierzącego ilość wody bezpowrotnie zużytej co dwa miesiące - 5,69 zł brutto (abonament - 9,47 zł)

Gmina na cele określone w art. 22 ustawy - 5,69 zł brutto

Taryfa dla zbiorowego odprowadzania ścieków dla wszystkich odbiorców usług:

Gospodarstwa domowe, przemysłowi i pozaprzemysłowi odbiorcy usług - 8,46 zł brutto

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.