pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lutego 2017
  • wyświetleń: 2785

W Woli Sznupek uczy przedszkolaków bezpiecznych zachowań

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Woli" podaj

O tym jak bezpiecznie spędzać czas podczas zabawy na podwórku, w domu i przedszkolu dowiedziały się maluchy z kolejnych dwóch przedszkoli w gminie Miedźna. Policyjny profilaktyk przypomniał przedszkolakom z Woli m.in. pozycję żółwia i numery alarmowe. Ku uciesze maluchów, policjantowi w spotkaniu towarzyszyła maskotka śląskiej policji - Sznupek. Cennych porad wysłuchało 140 podopiecznych z placówek mieszczących się na Górniczej i Brzozowej.

Sznupek uczy przedszkolaków bezpiecznych zachowań - 02.2017 · fot. KPP Pszczyna


Policjant dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotował nie lada niespodziankę. Po krótkim powitaniu i omówieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa oczom dzieci ukazał się sympatyczny, niebieski pluszak - Sznupek. Natychmiast sprawił, że na twarzach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy.

Wcześniej jednak, zgromadzone na sali maluchy wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w domu i w przedszkolu. Przypomniano dzieciom także numery alarmowe, pozycję żółwia, pomocną podczas ataku przez psa, oraz zasadę nie otwierania drzwi osobom obcym.

Oczywiście, nie obyło się bez prezentów i prezentacji służbowego sprzętu policjanta. Przyszli pierwszoklasiści otrzymali również ufundowane przez miejscowy bank worki do szkoły na zmienne obuwie. Na koniec, każdy z milusińskich mógł poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając policyjną czapkę, kurtkę i polar.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Woli" podaj