pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lutego 2017
  • wyświetleń: 6652

Pół miliona złotych dotacji na szkołę w Wiśle Małej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej" podaj

Gmina Pszczyna pozyskała 495.673,84 zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej. Wymiana stolarki, izolacja i ocieplenie całego obiektu kosztować będzie 790.214,21 zł.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Wiśle Małej
Szkoła Podstawowa nr 13 w Wiśle Małej · fot. UM Pszczyna


Środki zostały uzyskane w ramach poddziałania 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W ramach ww. inwestycji w budynku szkoły przeprowadzone zostaną roboty budowlane (m.in. wymiana stolarki, docieplenie ścian powyżej posadzki parteru, ocieplenie cokołu od poziomu terenu do posadzki parteru, izolacja i ocieplenie ścian piwnic i fundamentów poniżej terenu, docieplenie stropodachu), roboty elektryczne (wymiana instalacji odgromowej) oraz roboty instalacyjne (modernizacja instalacji c.o., modernizacja kotłowni gazowej). Realizacja projektu przyczyni się do spadku emisji gazów cieplarnianych.

- Systematycznie poprawiamy infrastrukturę w placówkach, którymi zarządza gmina. Kompleksowa termomodernizacja pozwala wypracować duże oszczędności w okresie grzewczym. Sama wymiana stolarki i docieplenie ścian przynosi już wymierne efekty - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol - W tym przypadku zmodernizowana zostanie również kotłownia, co oznacza, że po remoncie obiekt będzie dysponował nowoczesna instalacją. Mając na uwadze ograniczanie niskiej emisji zrealizowaliśmy wiele podobnych projektów.

Jednym z największych w ostatnim czasie była termomodernizacja PG nr 4. Koszt inwestycji wyniósł 1.221.270,47 zł. Na ten cel gmina Pszczyna pozyskała dotację w wysokości 974.377,65 zł. Przedsięwzięcie polegało na wykonaniu kompleksowej termomodernizacji obiektu dydaktycznego, wybudowanego w latach 70-tych XX wieku wraz z modernizacją instalacji co. oraz c.w.u. Administracja Zasobów Komunalnych na bieżąco przeprowadza prace remontowe związane z modernizacją instalacji, remontami elewacji, docieplaniem budynków, dachów oraz wymianą stolarki.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej" podaj