pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lutego 2017
  • wyświetleń: 11014

25-letni Ukrainiec staranował trzy auta, mając blisko 3 promile

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

25-letni obywatel Ukrainy w walentynkowy wieczór staranował trzy auta. Ta podróż po mieście z pewnością będzie dużo go kosztowała, tym bardziej, że w chwili zdarzenia miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał. Solidnego remontu będą za to wymagały dwie Astry i Panda.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie. 25-letni kierowca Peugeota niewłaściwie zabezpieczył samochód w wyniku czego jego auto stoczyło się i uderzyło w Opla Astrę.

Młody mężczyzna rzucił się do ucieczki, jadąc w kierunku centrum miasta. Niestety, po drodze uderzył jeszcze w tył innej Astry, której kierowca czekał na możliwość przejazdu przez tory kolejowe. Siła uderzenia sprawiła, że został także uszkodzony stojący z przodu Fiat Panda.

O zdarzeniu natychmiast została poinformowana policja. Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Samochód, którym się poruszał, należał do jego znajomego z Pszczyny.

Młodzieniec z Ukrainy, jak tylko wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji. Już teraz zatrzymane zostało jego prawo jazdy. Polskie prawo w takich przypadkach przewiduje do dwóch lat więzienia oraz wysokie grzywny. Zgodnie z przepisami, należy również liczyć się z kosztami naprawy uszkodzonych pojazdów i solidną wpłatą świadczeń na rzecz osób pokrzywdzonych w wypadkach.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj