pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lutego 2017
  • wyświetleń: 2864

Wybitni sportowcy z Pawłowic otrzymali stypendia

14 lutego wójt gminy Franciszek Dziendziel wręczył stypendia sportowe oraz nagrody dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym, które przyznawane są przez Radę Gminy Pawłowice od 2008 roku. Łącznie z dzisiejszymi przyznano już 18 nagród i 102 stypendia.

Stypendium, Pawłowice
Wybitni sportowcy z Pawłowic otrzymali stypendia. · fot. UG Pawłowice


Podstawą otrzymania stypendium oraz nagrody jest: zajęcie od 1. do 5. miejsca w mistrzostwach Polski, Europy, świata lub igrzyskach europejskich organizowanych przez związek danej dyscypliny sportowej, kwalifikacja do udziału w igrzyskach olimpijskich bądź reprezentowanie Polski w turnieju finałowym Mistrzostw Świata, Europy lub igrzyskach europejskich. Zawodnik może otrzymać stypendium, jeżeli w zawodach brało udział co najmniej 8 osób w danej konkurencji, a w konkurencjach zespołowych co najmniej 8 drużyn.

Komisja Stypendialna, której posiedzenie odbyło się 7 lutego przyznała stypendia sportowe na okres 10 miesięcy dwóm osobom:
  • Alicji Ulatowskiej, zawodniczce WLKS KMICIC Częstochowa, za zdobycie III miejsce w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie - sprint sztafet EuCo Susz Triathlon. Susz, 26 czerwca 2016 r.
  • Martynie Zieburze, zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego CZWÓRKA ŻORY, za zdobycie V miejsce w biegu na 300 m w Mistrzostwach Polski Młodzików. Słubice, 24 - 25 września 2016 r.


Oprócz stypendiów komisja przyznała również dwie nagrody, które trafiły do:
  • Kacpra Opolki, zawodnika Uczniowskiego Klubu Pływackiego "UNIA", za zdobycie III miejsca w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-lat. Ostrowiec Świętokrzyski, 6 - 8 marca 2015 r.
  • Justyny Pisarek, zawodniczki Uczniowskiego Klubu Pływackiego "UNIA", za zdobycie III miejsca w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym w Letnich Mistrzostwach Juniorów 15-lat. Ostrowiec Świętokrzyski, 10 - 12 lipca 2015 r.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.