pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 lutego 2017
  • wyświetleń: 6161

Remont ulicy Topolowej i Lompy - podpisano umowę z wykonawcą

Ulice Topolowa w Górze i Lompy w Gilowicach zostaną niedługo gruntownie przebudowane. 8 lutego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie została podpisana umowa z wykonawcą. Wartość całej inwestycji to prawie 6 mln zł.

powiat, umowa, starostwa, sadza
8 lutego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie została podpisana umowa z wykonawcą, który wykona remont ulicy Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach · fot. Powiat


Przebudowa ulic Lompy i Topolowej w gminie Miedźna to jedna z największych tegorocznych inwestycji na powiatowych drogach. Ostatecznie, koszt zadania wyniesie 5,86 mln zł. Powiat pszczyński sfinansuje go wspólnie z gminą Miedźna. Przypomnijmy, że samorządy zaplanowały dwuletnie finansowanie zadania - w tegorocznym budżecie zabezpieczyły już po 2 mln zł, a pozostała kwota przeznaczona zostanie w 2018 roku.

Ulica Topolowa i Lompy w gminie Miedźna - 01.2017 · fot. UG Miedźna


Przebudowa obejmie odcinek o łącznej długości niemal 3,5 kilometra. Roboty polegać będą na przebudowie jezdni, budowie ciągu pieszo-rowerowego, budowie chodników dla pieszych , przebudowie istniejących zjazdów, przebudowie przystanków autobusowych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie istniejących przepustów pod drogą, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Zadanie zrealizuje firma Drogród z Ćwiklic. Wkrótce wykonawcy zostanie przekazany plac budowy.

ups / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.