pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2017
  • wyświetleń: 4722

Lepsza jakość powietrza w Pszczynie, ale do ideału wciąż jest daleko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Od wtorku obserwujemy poprawę jakości powietrza w Pszczynie. Co prawda, w tym tygodniu czujnik również wskazuje wartości przekraczające poziom dopuszczalny, aczkolwiek daleko im do stanu alarmowego, który był już w tym roku wielokrotnie osiągany.

dym, smog, komin
Lepsza jakość powietrza w Pszczynie, ale do ideału wciąż jest daleko · fot. pless.pl


W poniedziałek nic nie wskazywało na to, że jakość powietrza w Pszczynie się poprawi. Na początku tego tygodnia poziom pyłu PM 10 w Pszczynie wskazywał wartość 194 µg/m3. To wynik niemal kilkukrotnie przekraczający poziom dopuszczalny.

Prognoza niskich temperatur wskazywała na to, że w kolejnych dniach będzie jeszcze gorzej. Zamiast tego we wtorek odnotowaliśmy poprawę jakości powietrza. Poziom pyłu PM 10 spadł do wyniku 81 µg/m3, a dzień później nawet do wielości 58 µg/m3, tylko nieznacznie przekraczając poziom dopuszczalny. W czwartek czujnik wskazał poziom dobowy 80 µg/m3.

Dobowe poziomy pyłu PM10 w PszczynieMiejsce pomiaru: Pszczyna, ul. Bielska 10

  • 6.02.2017 - 194 µg/m3
  • 7.02.2017 - 81 µg/m3
  • 8.02.2017 - 58 µg/m3
  • 9.02.2017 - 80 µg/m3


  • poziom dopuszczalny - 50 µg/m3 (dobowy)
  • poziom alarmowy - 300 µg/m3 (dobowy)


Bieżące pomiary czujnika jakości powietrza można śledzić na stronie www.pless.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-pszczyna. Wyniki indeksu jakości powietrza prezentujemy również na ekranie LED przy ul. Bielskiej.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj