pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2017
  • wyświetleń: 7585

59-letni pszczynianin podejrzany o uporczywe nękanie dwóch osób

59-latek z Pszczyny miał śledzić i nękać dwie inne osoby: kobietę i mężczyznę. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić czy dochodziło do stalkingu. Póki co, jako środek zapobiegawczy, podejrzany ma obowiązek cztery razy w tygodniu zgłaszać się na komendzie.

Podejrzanemu w sprawie mieszkańcowi Pszczyny zarzuca się długotrwałe nękanie swoich ofiar poprzez istotne naruszanie ich prywatności i wzbudzanie u nich poczucia zagrożenia. Mężczyzna śledził swoje ofiary, używał wobec nich obraźliwych gestów i słów, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich, wdarł się na teren działki rekreacyjnej, a nawet zdemolował ją czyniąc większość znajdujących się tam sprzętów niezdatnymi do użytku.

Teraz 59-latek sam znalazł się "pod lupą" i musi do czasu rozprawy cztery razy w tygodniu zgłaszać się w miejscowej komendzie. Oprócz tego, ma zakaz kontaktowania się z obydwojgiem pokrzywdzonych i nie może zbliżać się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów. Musi także zachować odległość 200 metrów od domu i działki kobiety oraz od miejsca pracy pokrzywdzonego.

Postępowanie w podobnej sprawie funkcjonariusze policji prowadzą obecnie w Pawłowicach. Pokrzywdzona 27-letnia kobieta miała otrzymywać od nieznanej jej osoby upominki. Nieustalona dotąd osoba miała również wydzwaniać na domofon 27-latki.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.