pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lutego 2017
  • wyświetleń: 2827

Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwiązania

Przedstawiciele administracji obwodu donieckiego odwiedzili Pszczynę. Dzięki wizycie w Polsce dowiedzą się również jak funkcjonują samorządy Krakowa, Oświęcimia, Niepołomic oraz Chrzanowa.

Pszczyna, Ukraina
Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwiązania · fot. UM Pszczyna


Goście pojawili się w ramach realizacji programu "Odnowienie systemu zarządzania oraz przywrócenie pokoju w poszkodowanych przez kryzys gromadach Ukrainy", finansowanego przez Program Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Delegację Komisji Europejskiej w Kijowie.

W skład delegacji weszło dwudziestoosobowa grupa z Ukrainy, czterech Amerykanów, przedstawiciele Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Fundacji Power.

Pszczyna, Ukraina
Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwiązania · fot. UM Pszczyna


W sali sesyjnej burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przedstawił informację dotyczące gminy Pszczyna. Ukraincy byli ciekawi jak funkcjonuje system gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, pomocy społecznej, edukacji. W trakcie spotkania poruszono również kwestie związane z rolnictwem i jego charakterystyką.

Kolejnym przystankiem po Urzędzie Miejskim, była wizyta w Oczyszczalni Ścieków oraz Skansenie i Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Delegaci z Ukrainy mieli więc możliwość zobaczyć jak zostały wykorzystane środki europejskie na przykładzie pszczyńskich inwestycji.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.