pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lutego 2017
  • wyświetleń: 1258

O cyberprzemocy z nastolatkami w "Dniu Bezpiecznego Internetu"

Czym jest cyberprzemoc? Jak się przed nią bronić? Jakie konsekwencje czekają dopuszczających się jej sprawców? Odpowiedzi na te pytania poznali we wtorek uczniowie klas podstawowych z Czarkowa i Poręby. Pszczyńscy policjanci spotkali się z młodzieżą w ramach obchodzonego "Dnia bezpiecznego internetu".

O cyberprzemocy z nastolatkami w „Dniu Bezpiecznego Internetu” - 7.02.2017 · fot. KPP Pszczyna


Ponad setka uczniów wysłuchała wykładu przygotowanego przez profilaktyka i policjantkę z komórki zajmującej się zwalczeniem przestępczości wśród nieletnich. Wypowiedź została wzbogacona kilkoma krótkimi filmami obrazującymi omawiane zagadnienia. W drugiej części spotkania postawiono na aktywizację uczniów i ich czynny udział w zajęciach. Przedstawione w formie warsztatów historie bohaterów - Sandry, Ani, Kuby, Szymona i Piotra - miały pokazać młodzieży, z jakimi odczuciami musi zmierzyć się ofiara cyberprzemocy. Uzmysłowić im, że złość, wstyd, poniżenie, ból i samotność, które odczuwa, mogą spowodować u niej odseparowanie od rówieśników i rodziny, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Policjanci przedstawili sytuacje, w jakich dochodzi do tego typu zachowań i omówili sposoby radzenia sobie z nimi.

Na zakończenie, wspólnie z uczniami, wskazali także najważniejsze punkty obowiązujące przy bezpiecznych korzystaniu z internetu oraz wymienili te, które są zgodne z prawem. Tego typu spotkania odbywają się cyklicznie w szkołach i za każdym razem spotykają się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.