pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 11881

Ekipa karetki ujęła pijanego kierowcę i przekazała go policjantom

Ratownicy medyczni uniemożliwili dalszą jazdę samochodem pijanemu kierowcy. Przekazany w ręce pszczyńskich policjantów mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W takim stanie podróżował swoim Oplem ulicami Jankowic. Dzięki czujności ekipy karetki i błyskawicznej reakcji patrolu drogówki został w porę wyeliminowany z ruchu i już wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o świcie na ul. Żubrów w Jankowicach. Załoga karetki pogotowia ratunkowego zauważyła dziwnie zachowującego się kierowcę Opla Astry. Ratownicy zwrócili na niego uwagę, ponieważ tor jazdy samochodu i prędkość z jaką się poruszał pozostawiały wiele do życzenia.

Początkowo jedynie przyglądali się jego zachowaniu. Natychmiast jednak zareagowali, kiedy mężczyzna zjechał na lewy pas ruchu, przeciwny do jego kierunku jazdy. Ekipa karetki zajechała mu wówczas drogę i podbiegła do pojazdu.

Po otwarciu drzwi Opla ratownicy wyczuli silny zapach alkoholu. Nauczeni doświadczeniem, nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest kompletnie pijany. Bez chwili namysłu wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i oddali je dopiero wezwanym na miejsce policjantom.

W ręce mundurowych przekazali również ujętego amatora jazdy "po kielichu". 25- letni mieszkaniec Studzienic wydmuchał prawie 2 promile. Na miejscu stracił prawo jazdy. Jak tylko wytrzeźwieje usłyszy również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami. Musi się również liczyć z dotkliwymi karami finansowymi.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.