pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lutego 2017
  • wyświetleń: 10685

Badmintoniści walczyli o puchar starosty i burmistrza - zdjęcia

W Pszczynie po raz 19. odbył się Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny. Podczas turnieju wręczono także statuetkę Żubra Starosty Pszczyńskiego Witoldowi Wiktorczykowi.

19. turniej badmintona - 04.02.2017 · fot. Powiat


Noworoczny Turniej Badmintona w tym roku odbywał się 4 i 5 lutego w hali POSiR. 4 lutego w sześciu kategoriach (nauczyciele, deble, amatorzy - kobiety i mężczyźni, amatorzy "Raz do roku", Masters oraz VIP) zmierzyli się dorośli. W zawodach wzięli udział również reprezentanci powiatu pszczyńskiego m.in. przewodnicząca Rady Powiatu, Barbara Bandoła, starosta Paweł Sadza, wicestarosta Krystian Szostak czy sekretarz powiatu, Szymon Sekta. Każdy uczestnik rozegrał przynajmniej dwa mecze. Dla najlepszych osób w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary, medale i dyplomy.

Z kolei 5 lutego można było oglądać zmagania dzieci i młodzieży w kategoriach do 9, 11, 13, 15 i 18 lat.

witold wiktorczyk
Witold Wiktorczyk otrzymał z rąk starosty Pawła Sadzy nagrodę Żubra Starosty Pszczyńskiego · fot. Powiat


Podczas sobotniego turnieju wręczono statuetkę Żubra Starosty Pszczyńskiego za wieloletni wkład w rozwój kultury fizycznej i sportu na ziemi pszczyńskiej. Nagrodę z rąk starosty Pawła Sadzy odebrał Witold Wiktorczyk.

Witold Wiktorczyk, często nazywany "ojcem pszczyńskiego badmintona", jest jednym z liderów grupy, która powołała pierwszą pszczyńską sekcję badmintona w 1981r. przy funkcjonującym wówczas Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej "Brzym". W 1996r. założył Uczniowski Klub Sportowy "Plesbad", który jest obecnie jednym z najlepszych badmintonowych klubów na terenie Śląska. Od lat swoją pasją i talentem dzieli się z młodzieżą. W latach 2006-2014 wspierał rozwój kultury fizycznej i sportu na terenie powiatu, jako przewodniczący Powiatowej Rady Sportu.

Wyniki 19. Noworocznego Turnieju Badmintona


Organizatorami Noworocznego Turnieju Badmintona są: UKS Plesbad Pszczyna, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie; Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Urząd Miasta Pszczyna oraz Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

ab, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.