pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2017
  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 17083

Szykuje się śmieciowa rewolucja. Zamiast jednego kilka worków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, od 1 lipca 2017 roku zmienią się zasady segregacji śmieci w całej Polsce. Zmiany odczują mieszkańcy Pszczyny, gdzie zamiast dotychczasowego jednego worka do selektywnej zbiórki pojawi się kilka - oddzielne na papier, szkło, a także tworzywa i metale. Osobno zbierane będą także odpady bio.

Remondis, śmieci, odpady, wywóz,
Szykuje się śmieciowa rewolucja. Zamiast jednego kilka worków · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Mieszkańcy Pszczyny bardzo często chwalili wygodę, ponieważ w gminie Pszczyna odpady dzielono na sekcje suchą i mokrą. Dotychczas do żółtego worka wrzucało się wszystkie odpady segregowane, a szczegółowa selekcja odbywała się już na etapie procesu przeróbki.

Rozporządzenie Ministra Środowiska wprowadza zmiany. Selektywnie zbierać będzie się papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne oraz odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów.

Obecnie mieszkańcy gminy płacą 10,80 zł/osobę/miesiąc jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny lub 16,00 zł/osobę/miesiąc jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny. Ostatni przetarg na wywóz śmieci z gminy wygrała firma Remondis. Przetarg przestaje obowiązywać 30 czerwca br. W najbliższym czasie Urząd Miejski rozpisze nowy, który będzie zakładał wprowadzenie zmian. Wszystkie samorządy muszą dostosować się do nowych przepisów.

Zmiany wynikające z rozporządzenia Ministra Środowiska musi zaakceptować Rada Miejska, która wprowadzi nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pszczyna. Będzie on obowiązywał od 1 lipca 2017 roku. Pełny tekst rozporządzenia znajduje się na stronie sejmu.

ab / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj