pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lutego 2017
  • wyświetleń: 1518

Policjant na zebraniach sołeckich w gminie Pawłowice

Zebrania sołeckie w gminie Pawłowice to cykl spotkań, w których zaplanowano uczestnictwo przedstawiciela pszczyńskiej komendy. Policyjny profilaktyk porusza na nich tematy dotyczące zagrożeń na drodze, omawia przepisy ruchu drogowego oraz podstawowe obowiązki pieszych i rowerzystów. Nie zapomina także przypomnieć metod stosowanych przez oszustów i idei utworzenia Krajowej Mapy Zagrożeń. Ostatnio gościł w Krzyżowicach, a już wkrótce spotka się z mieszkańcami Warszowic.

Policjant na zebraniach sołeckich w gminie Pawłowice - 01.2017 · fot. KPP Pszczyna


St. sierż Szymon Czysz, aktualnie profilaktyk, a wcześniej policjant wydziału ruchu drogowego, na zebraniach sołeckich porusza przede wszystkim problem bezpieczeństwa na drodze. Każdorazowo też, opierając się na przykładach wypadków drogowych w powiecie, omawia temat odblasków i złej widoczności pieszych po zmierzchu. Apeluje i podkreśla rolę fluorescencyjnych elementów i prawidłowego przechodzenia przez wyznaczone przejścia.

Przy okazji takich spotkań nie zapomina również o innych zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się osoby starsze. Goszcząc ostatnio w Krzyżowicach, dla zobrazowania jednego z takich problemów, zaprezentował krótki film profilaktyczny ilustrujący sposoby działania oszustów wykorzystujących metodę na tzw. wnuczka. Blisko 50 osób wysłuchało także założeń i zasad funkcjonowania utworzonej w zeszłym roku Krajowej Mapy Zagrożeń.

W najbliższym czasie profilaktyk spotka się z kolejnymi mieszkańcami gminy. Każdorazowo będzie towarzyszył mu dzielnicowy z wybranego sołectwa. Udział w tych zebraniach stróżów prawa ma zapewnić bezpośredni kontakt z policjantami i umożliwić wspólne omówienie nurtujących społeczność wiejską problemów.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.