pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lutego 2017
  • wyświetleń: 5248

Bezpieczny senior na drodze i w domu - spotkanie w Miedźnej

Policjant z Pszczyny spotkał się z kolejnymi seniorami z gminy Miedźna. Mundurowy skorzystał z zaproszenia miejscowego banku, aby przeprowadzić prelekcję na temat bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych uczestników ruchu dla 160 tamtejszych mieszkańców. Nawiązując do minionego święta Babci i Dziadka przypomniał także sposoby działania oszustów wykorzystujących metodę na tzw. wnuczka.

Bezpieczny senior na drodze i w domu - spotkanie w Miedźnej - 01.2017 · fot. KPP Pszczyna


Zimowe spotkania z mieszkańcami tej gminy to cykl wykładów, w których zaplanowano uczestnictwo przedstawiciela pszczyńskiej komendy. Obecny na spotkaniu profilaktyk, w pierwszej kolejności poruszył temat poprawy bezpieczeństwa niestrzeżonych uczestników ruchu. Zagrożenia na drodze, przepisy ruchu drogowego oraz podstawowe obowiązki pieszych i rowerzystów stanowiły więc główne zagadnienia pogadanki dla seniorów. Obecny na spotkaniu st. sierż. Szymon Czysz pokreślił rolę fluorescencyjnych elementów i prawidłowego przechodzenia przez wyznaczone przejścia dla pieszych.

Policjant przedstawił także charakterystykę oszustów popełniających przestępstwa metodą na tzw. wnuczka i stosowane przez nich inne warianty tego oszustwa. Jego wizyta była też okazją do omówienia nurtujących mieszkańców gminy problemów występujących w ich regionie.

Bezpieczny senior na drodze i w domu - spotkanie w Miedźnej - 01.2017
Bezpieczny senior na drodze i w domu - spotkanie w Miedźnej - 01.2017 · fot. KPP Pszczyna


Na koniec sierżant podsumował poruszone tematy i skomentował problem nietrzeźwych kierowców. W pogadance dla seniorów towarzyszyła mu strażniczka miejska. Obecność na spotkaniu przedstawicieli służb mundurowych miała zapewnić zebranym możliwość bezpośredniego kontaktu ze stróżami prawa oraz umożliwić im wspólne omówienie problemów dotyczących bezpieczeństwa w gminie. Miała również przypomnieć, że każdy uczestnik ruchu ma obowiązek dbać zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też, nie zabrakło odblasków dla każdego z przybyłych gości.

Udział mundurowych w tego typu spotkaniach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród organizatorów, jak i samych seniorów.

Bezpieczny senior na drodze i w domu - spotkanie w Miedźnej - 01.2017
Bezpieczny senior na drodze i w domu - spotkanie w Miedźnej - 01.2017 · fot. KPP Pszczyna

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.