pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lutego 2017
  • wyświetleń: 3668

Przekazano plac budowy pod regulację Potoku Goczałkowickiego

31 stycznia przekazano plac budowy pod regulację Potoku Goczałkowickiego. Kilka dni wcześniej Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach podpisał umowę na wykonanie prac z konsorcjum firm: Wyrobek Sp. z o.o. z Rudołtowic oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. z Pszczyny.

Potok Goczałkowicki
Potok Goczałkowicki · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Zainteresowani doskonale wiedzą jak wyboista, trudna i pełna niewiadomych była droga do tego miejsca w całym procesie inwestycyjnym. Wiedzą ile było niespodziewanych zwrotów i ostrych zakrętów, ile spięć i niepewności- opisuje wszelkie procedury Maria Ożarowska, sekretarz gminy Goczałkowice-Zdrój.

Jak dodaje, to już przeszłość, do której nie ma sensu wracać. - Teraz najważniejsza jest sprawna organizacja robót i postęp prac w terenie. Póki co, gmina ma podpisaną umowę z samorządem województwa śląskiego o pomocy finansowej w wysokości 1,2 mln zł w roku 2017r. Jest podpisana umowa z wykonawcą - dodane sekretarz gminy.

Zgodnie z harmonogramem robót w pierwszym kwartale tego roku planuje się wycinkę drzew oraz roboty pomiarowe związane z wytyczeniem przez geodetę trasy regulowanego cieku. Rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych związanych z modernizacją Potoku nastąpi w drugim kwartale. Inwestycję planuje się zakończyć w czerwcu 2018 roku.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.