pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2017
  • 3 lutego 2017
  • wyświetleń: 17838

[ZDJĘCIA] Baseny nurkowe na osiedlu Piastów będą otwarte latem

Trwają prace związane z budową basenów nurkowych na terenie pompowni przy ulicy Dobrawy na osiedlu Piastów. Obiekt ma zostać oddany do użytku latem. Po trzech latach inwestycja powinna się zwrócić.

Budowa basenów nurkowych w Pszczynie - 01.02.2017 · fot. pless.pl


- Do tej pory wykonano uszczelnienie oraz prace konserwacyjne. Wszystkie te roboty wykonywane są własnymi siłami, przez pracowników Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej. Planujemy, żeby inwestycja została oddana do użytku latem 2017 roku - mówi w rozmowie z naszą redakcją Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Przebudowane obiekty w przyszłości posłużą jako baseny treningowe dla nurków ratowników oraz osób, które będą doskonalić swoje umiejętności. Jeden z nich zostanie przygotowany jako basen do specjalistycznych treningów. Jak kilka miesięcy temu usłyszeliśmy w Urzędzie Miejskim, na południu Polski podobnego obiektu nie ma.

Lokalizacja inwestycji:Piotr Łapa zaznacza, że koszt adaptacji zbiorników powinien wynieść około 50 tysięcy złotych, podczas gdy koszt wyburzenia nieużywanych zbiorników oszacowano na kwotę 700 tysięcy złotych.

- Z analiz wynika, że po trzech latach powinna się ona zwrócić - zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.