pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2017
  • wyświetleń: 1999

Kolejny puchar dla policyjnych Oldbojów z Pszczyny

Kolejny raz rozgrywki piłkarskie okazały się szczęśliwe dla policyjnej drużyny z Pszczyny. W ostatnich halowych rozgrywkach oldbojów w Pawłowicach pszczyńscy policjanci wywalczyli drugie miejsce. To nie jedyne piłkarskie sukcesy tych zawodników. W ubiegłych latach, najwyższe miejscu na podium przypadło im w Chorzowie, Mikołowie i Cieszynie.

policyjni oldboje z Pszczyny
II miejsce policyjnych oldbojów na zawodach w Pawłowicach. · fot. TKKF Rozwój Pawłowice


Mundurowi z Pszczyny głównie upodobali sobie turnieje organizowane przez zarządy terenowe związków zawodowych policjantów. Chętnie biorą również udział w zawodach organizowanych dla innych służb mundurowych i piłkarskich oldbojów. Jak podkreślają, integracja branżowa, trochę ruchu i miła atmosfera są tymi czynnikami, które motywują ich do gry i doskonalenia swoich umiejętności.

Ostatnio wzięli udział w halowych rozgrywkach piłki nożnej zorganizowanych na hali GOS-u w Pawłowicach. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn oldbojów, czyli zawodników powyżej 35. roku życia. Mecze zostały rozegrane zgodnie z zasadą "każdy z każdym" w wymiarze czasowym 2 x 7 minut. W tym roku, rywalizowały ze sobą zawodnicy z "SKG Jastrzębie", "drużyn św. Alberta" i "Jomar", "Zieloni Łąka" oraz oldboje reprezentujący pszczyńskich policjantów. Wszyscy z niecierpliwością czekali na finał i starcie najlepszych zawodników imprezy. Po rozegraniu dziesięciu meczy wygrała drużyna z "SKG Jastrzębie". Tuż za nimi, II miejsce na podium przypadło policjantom z Pszczyny.

puchary zdobyte przez pszczyńskich policjantów
Część kolekcji pucharów zdobytych przez pszczyńską drużynę policjantów. · fot. KPP Pszczyna


Kolejny puchar na ich koncie to wynik regularnych spotkań treningowych i udziału w różnorakich turniejach. Warto podkreślić, że jeszcze przed rozpoczęciem pawłowickich rozgrywek, mundurowi mieli pewne obawy związane z konfrontacją z co poniektórych drużynami. W ich skład wchodzą bowiem byli i czynni piłkarze miejscowych klubów sportowych. Obawy okazały się jednak bezzasadne, ponieważ policyjnym oldbojom udało się pokonać większość drużyn i stanąć na podium tuż za zawodowcami.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Organizatorami imprezy byli: zarząd KRS TKKF Rozwój Pawłowice przy wsparciu innych oddziałów terenowych oraz władz Gminy Pawłowice i osób sędziujących zawody.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.