pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4230

W Pawłowicach powstanie nowe boisko z bieżnią i torem przeszkód

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

W miejscu już istniejących, mocno wyeksploatowanych boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach powstanie nowe, wielofunkcyjne boisko z bieżnią.

Pawłowice, boisko, projekt, ZSO, szkoła
Projekt boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Projekt przygotowała pracownia "Toprojekt" Marka Wawrzyniaka z Rybnika. Będzie ono miało sztuczną nawierzchnię i pozwoli na grę w piłkę ręczną, mini piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Przy boisku będzie bieżnia o długości 100 metrów z trzema torami, częściowo pokrywająca się z bieżnią wokół boiska oraz rozbieg do skoku w dal zakończony piaskownicą.

Dodatkowo powstanie tor przeszkód dla klas mundurowych. W zielonym terenie rozlokowanych będzie 12 urządzeń, na których uczniowie będą mogli ćwiczyć swoją sprawność. Na realizację inwestycji gmina stara się pozyskać środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rozwój infrastruktury sportowej. Zadanie jest zaplanowane w tegorocznym budżecie gminy.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj