pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 stycznia 2017
  • wyświetleń: 17600

Chuligańskie wybryki w Pszczynie, sprawcy zostali zatrzymani

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez pszczyńskich policjantów, po chuligańskich wybrykach, których mieli się dopuścić w ostatnich dniach na terenie Pszczyny.

Dwaj 20-latkowie z Pszczyny muszą spodziewać się zarzutów uszkodzenia kotła gazowego znajdującego się w kotłowni budynku miejscowego Administracji Zasobów Komunalnych w Pszczynie. Dodatkowo będą musieli liczyć się z odpowiedzialnością karną związaną ze sprowadzeniem realnego zagrożenia dla życia i zdrowia pracowników obsługujących ten piec. To skutki ich zachowania w nocy 19 stycznia, gdy wdrapali się na dach kotłowni i wrzucili do komina AZK blisko 40 łopat śniegu.

Jak wynika z karty informacyjnej sporządzonej przez specjalistę z zakresu kominiarstwa zasypany śniegiem komin mógł stanowić poważne zagrożenie dla osób przebywających w budynku. Sami zatrzymani tłumaczyli swoje zachowanie "spontanem". Jak twierdzili, ich zamiarem nie było narażenie kogokolwiek z pracowników spółdzielni, a jedynie zalanie kotłowni.

Swoim wybrykiem spowodowali straty wynoszące 1400 zł.

Ciąg dalszy chuligańskich wybryków 20-latkowie zrealizowali dwa dni później na ul. Łowieckiej w Pszczynie. Wracając w niedzielę w nocy po - jak to określili - "towarzyskim melanżu" u kolegi w Piasku, natknęli się na znak informujący kierowców o niestrzeżonym przejeździe kolejowym, na którym wyładowali swoje emocje

Kopali również w inne słupki znajdując się przy drodze i wykrzywiali je. W ten sposób uszkodzili kilka znaków drogowych, powodując straty przekraczające 200 zł. W tym chuligańskim "spontanie" (jak to nazwali), towarzyszył im jeszcze ich 23-letni kolega z Piasku. Cała trójka została zatrzymana przez pszczyńskich mundurowych tuż po zdarzeniu. W najbliższym czasie o ich dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.