pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 stycznia 2017
  • wyświetleń: 11846

Chcieli większej zapłaty - grozili i włamali się do domu pracodawcy

Jednego dnia groźby pozbawienia życia pokrzywdzonego, a drugiego włamanie do jego domu połączone z kradzieżą elektronarzędzi - dokładnie takie zarzuty usłyszeli dwaj mieszkańcy gminy Miedźna, którzy w ten sposób próbowali wymusić na swoim pracodawcy większą zapłatę. Zostali zatrzymani przez pszczyńskich mundurowych chwilę po zgłoszeniu przestępstwa. Policjantom tłumaczyli, że pokrzywdzony został uprzedzony o ich zamiarach.

Zatrzymani 20-latkowie wskazali policjantom miejsca przechowywania skradzionych elektronarzędzi. Ich łupem padły nowa wiertarka i młot udarowy. Zniszczenia, które poczynili w domu pokrzywdzonego i wartość skradzionego sprzętu zostały wycenione na przeszło 400 złotych. Całość odzyskanego mienia została już zwrócona właścicielowi.

Podejrzani będą musieli liczyć się z sankcjami przewidzianymi w artykule dotyczącym kradzieży z włamaniem. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut gróźb karalnych. Prawo w przypadku tego pierwszego przestępstwa przewiduje nawet do 10 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.