pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 stycznia 2017
  • 27 stycznia 2017
  • wyświetleń: 12068

W dawnej przyszpitalnej pralni powstanie przedszkole

W środę podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego podjęto uchwałę wyrażającą zgodę na wydzierżawienie budynku dawnej pralni znajdującej się przy szpitalu. Dzierżawcą zostanie gmina Pszczyna, która planuje w tym miejscu zrobić przedszkole.

pralnia szpital
W dawnej przyszpitalnej pralni powstanie przedszkole. · fot. Powiat


Już w zeszłym roku gmina Pszczyna wyraziła zainteresowanie dzierżawą nieruchomości i terenów położonych w Pszczynie przy ul. Antesa 11, których właścicielem jest powiat. Chodzi m.in. o budynek dawnej pralni przy szpitalu i tereny przyległe o łącznej powierzchni ponad hektara, które są obecnie dzierżawione przez "Centrum Dializa" sp.z.o.o. w Sosnowcu. Gmina zamierza przeznaczyć nieruchomość na wykonywanie zadań własnych z zakresu oświaty i prowadzić tam przedszkole.

- Spółka wyraziła już zgodę i gotowość do wyłączenia tych nieruchomości z umowy dzierżawy w celu udostępnienia ich gminie. Widzimy, że potrzeba jest duża, dlatego nie ma powodu, żeby nie przeznaczyć tych budynków właśnie na ten cel - podkreśla starosta Paweł Sadza.

- Gmina Pszczyna znalazła się w takiej sytuacji, że potrzebujemy szybko i w dobrej lokalizacji miejsca na to, żeby stworzyć miejsca dla dzieci, które będą uczęszczać do przedszkoli. Postanowiliśmy poszukać takich lokalizacji, które byłyby bardzo atrakcyjne. Jedną z nich jest właśnie zespół budynków pralni i kuchni, które znajdują się przy szpitalu, dlatego gmina Pszczyna wystąpiła z wnioskiem o umożliwienie skorzystania z tych obiektów. Po różnych analizach doszliśmy do wniosku, że forma dzierżawy jest do zaakceptowania przez obie strony - mówił Grzegorz Wanot, wiceburmistrz Pszczyny prosząc radnych o pozytywne przegłosowanie uchwały wyrażającej zgodę na wydzierżawienie budynków. - Mamy presję czasu, żeby jak najszybciej rozpocząć prace związane z inwentaryzacją tego obiektu, później z przeprowadzeniem procesu projektowania, uzyskania pozwoleń na przebudowę i korzystania z niego - podkreślał.

Planowo umowa dzierżawy zawarta pomiędzy powiatem pszczyńskim a gminą Pszczyna zostanie podpisana na okres 30 lat. Przewidywany czynsz dzierżawy wyniesie symboliczną złotówkę.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.