pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 stycznia 2017
  • wyświetleń: 12528

[ZDJĘCIA] Pożar budynku jednorodzinnego w Kobiórze

W środę około 13.00 w kotłowni budynku jednorodzinnego przy ul. Bartniczej doszło do pożaru. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej.

Pożar przy ul. Bartniczej w Kobiórze - 25.01.2017 · fot. KP PSP Pszczyna


Pożar wybuchł w pomieszczeniach piwnicznych budynku, ale gęsty dym rozprzestrzenił się na wszystkich jego kondygnacjach. Mieszkańcy, którzy znajdowali się poza obiektem, odłączyli prąd i gaz jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia i przeszukiwaniu każdego piętra.

Strażacy ugasili palący się materiał i elementy wyposażenia, a następnie wynieśli je poza budynek i przeleli wodą. Po zakończeniu działań gaśniczych, budynek oddymiono i przewietrzono oraz sprawdzono pod kątem ewentualnych zniszczeń konstrukcji budowlanych. Takich uszkodzeń nie stwierdzono. W ostatnim etapie akcji przemierzono cały dom detektorem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych. Tych nie wykryto.

W działaniach, które zakończono około 18/00, uczestniczyły cztery zastępy z PSP w Pszczynie, jeden zastęp z PSP w Tychach, jeden zastęp z OSP w Kobiórze oraz policja. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia, było gromadzenie materiałów palnych przy piecu centralnego ogrzewania.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.